/* */

Gönen Belediyesi

Hayaldi, Gerçek Oldu...

Hayaldi, Gerçek Oldu...

Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, 10 yıl önce "Burhaniye hava alanı uçuşlara açılınca Avrupa'dan Gönen'e ulaşım 2 saate düşecek. Kaplıcalarımızı buna hazırlamamız lazım. Gönen-Bandırma arası yolun duble olması kadar Balya-Güngörmez yolu da bizim için önemli. Deniz ulaşımı sayesinde İstanbul Körfez'e Gönen'den geçmeli. Aynı yolla Avrupa'dan gelecekler de bu yolla Gönen'e kolayca ulaşmalı. Tabii bunun için çevre yollara yapmamız lazım. Eğer doğalgazı ilçeye getirip tabakhaneler ile ilgili düşüncelerimiz de gerçekleşirse işte o zaman Gönen hak ettiği yere gelecektir" demişti.

Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Gönen-Bandırma arasındaki yolun çift yönlü olması için ısrarcı ve takipçi oldu.

Aynı ısrar ve takipçilikle Taştepe Mahallesi'nde tamamlanan duble yolun ilçe merkezine kadar devam etmesini sağladı.

Tamamı Gönen Belediyesi imkanları ile ilçenin etrafını çepe çevre saran çevre yolları ve kavşaklar inşa ettirdi, trafik lambaları ile geçişleri kontrollü hale getirdi.

Gönen'in yeniden bir geçiş üssü olması için Körfez'e Çanakkale üzerinden ulaşıma alternatif olarak Balya-Güngörmez yol yapımının gerekliliğine girişimde bulundu ve olumlu sonuçlar aldı. Yol yapım çalışmaları hızla devam ediyor.

Şehir içinden geçen dere ve tahliye kanalları ıslah edilerek çevre ve insan sağlığı korundu.

Gönen Kaplıcaları işletmesini baştan aşağı yenileyerek günümüz teknolojisi ile buluşturup modern tedavi üniteleri kurdurdu.

Botaş tarihinde ilk kez bir ilçeye 17 kilometrelik bir hat için ihale açtı ve Gönen doğalgazla buluştu. Kaplıca sağlık tedavisi alanında iddialı olan Gönen'in havası şimdi yazın olduğu kadar temiz.

Tabakhanelerin Gönen Deri Organize Sanayi'sine taşınması için alt yapı desteği verdi.

Tabakhanelerin taşınmasından sonra oluşacak alanda kaplıca ve sağlık konusunda üs sayılacak dev bir projeyi hazırlattı ve bu proje Bakanlar Kurulu'nun imzası ve resmi gazetede yayımlanmasından sonra Türkiye'de örnek gösterildi.

Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, 2005 yılında Burhaniye hava alanının sivil uçuşlara açılacağını söylemiş, bu sayede Gönen'in Avrupa'ya 2 saat mesafede olacak olmasının avantajlarını düşünmüş ve bunun için gerekli tüm çalışmaları birbiri ardına gerçekleştirmişti.

2005 yılından bu yana devam eden çalışmalar bu gün Gönen'i Kaplıca turizminin göz bebeği haline getirmesinin yanı sıra Körfez'e geçişin üssü yapmaya yarayacak çok önemli çalışmalar.

10 yıldır sabırla inançlar ve üstün gayretle oluşturulan bu alt yapı çalışmaları çok yakın bir gelecekte Gönen'i kalkındıracak. Çoğu bitti azı kaldı...