/* */

Gönen Belediyesi

" HAFTA AÇILIŞINI YAPTIK "

" HAFTA AÇILIŞINI YAPTIK "

Dünyaca ünlü edebiyatçı Ömer Seyfettin memleketi Gönen'de anıldı. Gönen Belediyesi tarafından ünlü hikâyecinin adına 26.sı düzenlenen Kültür ve Sanat Haftası etkinlikleri açılışı bugün Ömer Seyfettin Meydanı'nda kalabalık bir katılımla gerçekleşti.

Anıta çelenk sunulmasından sonra saygı duruşu yapıldı ve istiklal marşı okundu. Haftanın açılış konuşmasını yapan Gönen Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Dökmen, ünlü hikâyecinin ilçenin tanıtımında büyük rol oynadığını söyledi.

Açılışta 11. Satranç turnuvasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Eczacı İzzet Akçiçek ilkokulu minik öğrencileri halk oyunları gösterisi yaptılar. Ayrıca turnuvanın yapılmasında emek sarf eden okul müdürü Cemal Duymaz'a da plaketle ödüllendirildi.

Etkinlikler Gönen Belediyesi Sergi Salonu'nda Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi Resim kulübü öğretmeni İlke Kuzucuoğlu ve öğrencilerinin yapmış olduğu resimlerden oluşan serginin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışta okul müdürü Cengiz Hocaoğlu, ilçe milli eğitim müdürü İsmail Yılmaz ve Başkan Yardımcısı Süleyman Dökmen birer konuşma yaptılar.

Açılıştan sonra birbirinden güzel resimler içeren sergi açılışa katılanlar tarafından ilgiyle gezildi

 

Son değişiklik Cuma, 24 Nisan 2015 08:03