/* */

Gönen Belediyesi

Gönen Belediyesi tarafından Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları kapsamında düzenlenen Fener Alayı yürüyüşü Yıldızpark meydanında son buldu.

feneralay

Gönen Belediyesi tarafından Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları kapsamında düzenlenen Fener Alayı yürüyüşü Yıldızpark meydanında son buldu. Akabinde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Müziği Topluluğu'nun verdiği konser ile kutlamalar devam etti.

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün üstün gayretleri neticesinde 93 yıl önce Cumhuriyet ilan edildiğini söyleyen Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar konuşmasında;

"15 Temmuz Cuma gecesi hain ve dış güçler tarafından milletin iradesine darbe yapıldığını ve Türk Milletinin her ilde adeta cephe cephe savaş mücadelesiyle vatanını savunduğunu hatırlatan Yakar, şöyle devam etti: "Kardeşi kardeşe kırdırmak isteyenlerin, aramıza nifak tohumları ekenlerin, milletimizi ayrıştırarak bizi bölmek isteyen karanlık güçlerin topraklarımız üzerinde oynadığı oyunları bozacak olan yine bizleriz ve bizler olmaya da devam edeceğiz" dedi.

Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Müziği Topluluğu ekibine Gönen İğne Oyası Tablosu ve Çiçek Takdim Etti.