/* */

Gönen Belediyesi

Geleceğin Serbest Güreşçileri Gönen'de Sahne Aldı...

gres

Geleceğin Serbest Güreşçileri Gönen'de Sahne Aldı...

Gönen Belediyesi tarafından bu yıl 1.cisi düzenlenen Serbest Güreş Minikler Turnuvası yoğun ilgi gördü.

12.13 yaş il birinciliği müsabakaları ve 13,14,15 yaş Serbest Güreş Büyük ve Minikler kategorilerinde geleceğin güreşçileri sahne aldı.

Balıkesir merkez ve 12 ilçeden toplamda 380 sporcunun katıldığı müsabakalarda Gönen Güreş İhtisas Kulübü Güreşçileri tüm kilo gruplarında toplamda 6 altın 1 Bronz madalya ile 2.cilik elde etti.

Gönen Fahri Dİlmaç Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen 10 branşta güreşçiler sahne aldığı İl Şampiyonasında Takım Halinde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi 1,Gönen Güreş İhtisas Kulübü 2, Kepsut Belediyesi 3.Oldu.

Dereceye giren Şampiyon güreşçilere ödülleri Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Balıkesir Güreş İl tem, Kırkpınar eski Pehlivanı Yaman İnanç, Kırkpınar eski Pehlivanı Sabri Acar ,Gönen Spor Md. Mehmet Tezel, Bandırma Güreş Ağası Orhan Narin tarafından takdim edildi.

Ödül töreni sonrasında konuşan başkan Yakar; "Bu yıl ilçemizde 1.cisi düzenlenen Balıkesir il Serbest Güreş Şampiyonası ve Kaynaştırma müsabakalarına ev sahipliği yapmaktan son derece mutluyuz, bizlerin amacı daima spora ve sporcuya katkıda bulunmak sağlıklı ve başarılı genç nesiller yetiştirmek adına gereken altyapıyı oluşturmak ve bu kapsamda gençlerimizin ilgi alanlarını genişletmek bilincindeyiz inşallah burada başarılı olan gençlerimiz Türkiye Şampiyonasında'da başarılı dereceler ile dönerler turnuvaya katılan tüm sporculara ve takımlara teşekkür ediyorum başarılarının devamını diliyorum"dedi.

12-13 Yaş Serbest Güreş İl Şampiyonası müsabakalarında dereceye girenler ;

23/26 Kg 1.EnirhanKorkmaz (Balıkesir Büyük şehir belediyesi)

29 Kg 1.Ahmet Özkan (Balıkesir Büyük şehir belediyesi)

32 Kg 1. Yağız Eray (Gönen)

35 Kg. 1.Mehmet Can Bağlı (Gönen)

38 Kg 1.Yasin Yeşik (Gönen)

42 Kg 1 Yusuf can Akbaş (Balıkesir Büyük şehir belediyesi)

47 Kg 1.Hidayet Yolcu (Kepsut)

53 Kg 1.Bilal Mutlu (Balıkesir Büyük şehir belediyesi)

59 Kg 1.Salih Enes Afacan (Balıkesir Büyük şehir belediyesi)

66 Kg 1.Umut Tasvin (Gönen)

75 Kg 1.Murat Yiğit Çakır (Karasi)

75/90 1.Alper Altay (Karasi)

Minikler Kaynaştırma Müsabakalarında 12,13,14,15 yaş gruplarında dereceye girenler;

32 Kg. 1.Yağız Serel Candan (Gönen)

35 Kg 1.Mehmet Ateş (Savaştepe)

38 Kg.1 Metin Gülücü (Balıkesir Büyük şehir belediyesi)

42Kg 1.Hasan Hüseyin Gür(Gönen)

47 Kg 1. Musa Özen(Balıkesir Büyük şehir Belediyesi)

53 Kg.1.Mustafa özden(Gönen)

59 Kg.1.Muhsin Bilgiç(Gönen)

66 Kg .1. Yunus Bilgiç(Ferdi)

73 Kg.1 Furkan Köseoğlu(Gönen)

85 Kg 1 .Emircan Aygün(Balıkesir Büyük şehir Belediyesi)