/* */

Gönen Belediyesi

E-KAMPÜS DERSLERİ

E-KAMPÜS DERSLERİ

Ücretsiz Sertifikalı Bilişim Eğitimleri

Eğitim programına katılım üyelik gerektirmektedir. Üyelik için tıklayınız.

Dersleri online olarak takip edebilirsiniz.

Katılım belgesi almaya hak kazanmak için deneme ve bitirme sınavlarının hepsinden başarılı olmalısınız. Katılım belgeleri her kullanıcının kendi kullanıcı hesabında yer alan bağlantıdan yüksek çözünürlüklü olarak bilgisayara indirilebilecektir.

e-kampüs dersleri:

 

Strata Bilişim Teknolojileri Temelleri

Bilişim teknolojileri Temelleri eğitim programı CompTIA Strata eğitimine paralel ancak çok daha gelişmiş bir eğitim olarak planlanmaktadır. Bilişim Teknolojileri alanında çalışma isteyen gençlere önerilir.

Harvard Computer Science E1

Harvard Extension School E-1 projesinde verilen sınıf eğitim videoları, Türkçe altyazılı olarak bu eğitimde bulabilirsiniz. Giriş seviyesinde olan bu eğitim özellikle bilgisayar dünyasıyla yeni tanışan kullanıclara hitap etmektedir.

Evde Kişisel Bilgisayar Kurulumu

Evde Kişisel Bilgisayar Kurulumu giriş seviyesinde dahili ve harici PC bileşenlerini, PC montajının temel prensiplerini ve işletim sistemi kurulumunu anlatan bir eğitimdir. Başlangıç seviyesinde olan bu eğitimi herkes alabilir.

Evde Ağ Bağlantısı

Bu eğitim, çok temel düzeyde Network (Ağ) bağlantılar prensiplerini, ağ bağlantısı için gerekli donanımı, güvenlik ve ebeveyn denetimini ve ortak internet kullanımını anlatmaktadır.

Visual Studio 2010 Temelleri

Bu eğitim programı yazılımcılar için geliştirilmiştir. Visual Studio 2010 .NET Framework 4, Microsoft firmasının temel yazılım geliştirme görevleri gerçekleştiren bireyler için tasarladığı bir yazılım aracıdır.

MySql Veri Tabanı ve PHP Temelleri

MYSQL açık veri tabanı ile PHP temelleri eğitim programı yazılımcılar için geliştirilmiştir. PHP, özellikle Web için tasarlanmış olan, sunucu taraflı çalışan bir script dilidir. Açık kaynak kodlu bir veri tabanı ile donanması dili çok daha efektif kılmaktadır.

3ds Max 2011 Temel Eğitimi

3ds Max Autodesk tarafından geliştirilen bir 3D modelleme, Görselleştirme ve Animasyon programıdır. MSDOS ortamında çalışan 3D Studio yazılımının devamı olan 3ds Max'in son sürümü, 2010 yılında çıkan 3ds Max 2011'dir. Bu eğitim programı 3ds Max 2011'in temel özelliklerini ele almaktadır.

AutoCad 2011 Temel Eğitimi

AutoCAD, Autodesk firması tarafından üretilip geliştirilen, tasarım ve çizimlerin bilgisayar ortamında yapılmasını sağlayan ve halen 80 ülkede 17 dilde versiyonları bulunan ve bir Computer Aidet Draffing and Desing(Bilgisayar Destekli Teknik Çizim ve Tasarım) paketidir.

Developing Apps for iOS

Stanford Üniversitesi tarafından hazırlanan Developing Apps for iOS eğitimi, Çizgi-TAGEM tarafından Türkçe altyazı ile yayınlanmaktadır.

Adobe Captivate 5 Temelleri

Adobe® Captivate programı herkesin hızlı bir şekilde güçlü ve çekici simülasyonlar, yazılım gösterileri ve multimedya bilgisine gerek olmadan senaryo tabanlı eğitimler yaratmasına olanak tanır.

Joomla! 1.6 Temel Eğitimi

Joomla, dünya üzerinde en çok tercih edilen içerik yönetim sistemi olup programlama bilgisi gerekmeden web siteleri hazırlanmasına olanak sağlamaktadır.

Microsoft Office 2007

Bu eğitim programı "Bilgisayar Okur Yazarlığı" olarak tabir edilen ve ECDL (European Computer Driving Licence), yani Avrupa Bilgisayar Yetkinlik Sertifikası paralelinde Microsoft Office programlarının detaylı eğitimini içermektedir.

Microsoft Office 2010

Bu eğitim programı "Bilgisayar Okur Yazarlığı" olarak tabir edilen ve ECDL (European Computer Driving Licence), yani Avrupa Bilgisayar Yetkinlik Sertifikası paralelinde Microsoft Office 2010 programlarının detaylı eğitimini içermektedir.

MedyaSoft Adobe CS4 Web Tasarımı

MedyaSoft Adobe Fireworks CS4, Dreamweaver CS4 ve Flash CS4 Eğitimi

MedyaSoft Adobe CS4 Grafik Tasarımı

MedyaSoft Adobe Photoshop CS4, Illustrator CS4, InDesign CS4 ve Acrobat 9 Eğitimi

Adobe CS5 Grafik Tasarımı (Ekim, 2011)

Çizgi-TAGEM'in gönüllü bilişim öğretmenleri tarafından hazırlanan Adobe CS5 Grafik Tasarım Eğitimi

Adobe CS5 Web Tasarımı (Ekim, 2011)

Çizgi-TAGEM'in gönüllü bilişim öğretmenleri tarafından hazırlanan Adobe CS5 Web Tasarım Eğitimi

A+ Bilgisayar Teknik Servis Elemanı

Bu eğitim CompTIA A+ müfredatı çerçevesinde ancak daha gelişmiş bir programdır. Bu eğitim, çok temel düzeyde dahi olsa bilgisayar bilgisi olan ve kendini geliştirmeyi hedefleyen tüm kullanıcılara açıktır. Katılım belgesi verilir.

A+ Bilgisayar İleri Teknik Servis Elemanı

Bu eğitim, temel teknisyenlik eğitimi almış veya bu bilgilere sahip olan katılımcıları hedeflemektedir. Bu eğitimden önce "A+ Bilgisayar Teknik Servis Elemanı Eğitimi" programına katılmanız tavsiye edilir.

Professor Messer Network+

CompTIA Network+ sertifikasyonu paralelinde ancak network desteği ve yönetimi konularında çok daha gelişmiş profesyonel bir programdır. "A+ Bilgisayar Teknik Elemanı" programına katılan kişilere önerilir.

Cisco CCNA Eğitimi

Bu eğitim, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Cemal Taner tarafından hazırlanmış CCNA eğitim videolarından ve BBNet öğretmenlerine özel olarak gerçekleştirilmiş derslerin kayıtlarından oluşmaktadır.

Sayısal Devreler

Bu eğitim MIT ve İTÜ Üniversiteleri Sayısal Elektronik derslerinden tercüme ve derlemedir. Program simülatörler ile desteklenmiş olup, alıştırmalar ve 3D Breadboard simulatör deneyleri ile zenginleştirilerek sunulmaktadır.

Logisim ile Bilgisayar Mimarisi

Logisim eğitim platformu ile bilgisayar mimarisi tasarımı, merkezi işlem birimi, aritmetik devre tasarımı, hafıza ve kontrol birimleri, PIC temelleri.

Deeds Digital Electronics Education

Deeds (Digital Electronics Education and Design Suite) sayısal elektronik, bilgisayar mimarisi, bilgisayar organizasyonu ve mikroişlemciler eğitim platformu.

Hades - Hamburg Design System

Hades hem temel sayısal sistem tasarımını öğretmek hem de sistem simülasyonu ve donanım/yazılım benzetimi üzerine çalışmalar için bir eğitim platformudur.

Gömülü Sistemler ve FPGA Web Seminer Dizisi

Bu bölüm, Çizgi TAGEM'in uzaktan eğitim sistemiyle gerçekleşen, Bilgisayar Yüksek Mühendisi Selçuk Başak tarafından verilen Gömülü Sistemler ve FPGA Web Seminer Dizisi'nin ders kayıt linkleri ve dokümanlarını içermektedir.

Mikro Denetleyici Prensipleri ve MSP430 Programlama Web Seminer Dizisi

Bu bölüm, Çizgi TAGEM'in uzaktan eğitim sistemiyle gerçekleşen, Muhammed Fatih İnanç tarafından verilen Mikro Denetleyici Prensipleri ve Programlama Web Seminer Dizisi'nin ders kayıt linkleri ve dokümanlarını içermektedir.

Gömülü Sistemler Eğitimine Giriş

Gömülü Sistemler, uygulamalar ve programlama eğitimi. Gömülü Sistemlere Giriş Eğitimleri mühendislere veya mühendislik öğrencilerine yönelik ileri seviye bir e-öğrenme programıdır.

Gömülü Sistemler ve FPGA Eğitimleri

Gömülü Sistemler ve FPGA Eğitimleri mühendislere veya mühendislik öğrencilerine yönelik ileri seviye bir e-öğrenme programıdır. Farklı üretici kaynaklarından derlenen bu eğitimler EETimes sitesinden alınmıştır.

Altera FPGA Eğitim Programı

FPGA eğitim programı kapsamında, kullanıcılara FPGA ve CPLD kullanımı ile ilgili giriş düzeyinden ileri düzeye doğru eğitimler hazırlanması planlanmaktadır.


Son değişiklik Perşembe, 04 Aralık 2014 09:52
Bu kategorideki diğerleri: 350 Kişilik Öğrenci Yurdu Projesi »