/* */

Gönen Belediyesi

Başkan Yakar “Gönen Bizim Sevdamız”

Başkan Yakar "Gönen Bizim Sevdamız"

Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, devam eden çalışmalardan merak edilen 3 konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Yeni Devlet Hastanesi, Adliye Sarayı, Otogar, Çevre Yolu, Hayvan Pazarı, Galericiler Sitesi, Plevne Meydan Düzenlemesi ve Duble Yol Kavşağı gibi birçok çalışmanın planlandığı gibi devam ettiğini belirterek, Şehir Parkı, Denizkent sosyal alanları ile İskelesi ve Doğalgaz dağıtımı ile ilgili şunları söyledi;

Şehir Parkı 1 Ay İçinde Hizmette

Çok uzun yıllardır çevre düzenlemesinde bir yenilemenin yapılmadığı şehir parkında başlatılan çalışmalar hızla sürdürülüyor. Yenilenen oyun parkı, havuzu ve yolları ile Vali Hüseyin Öğütcen Şehir Parkı, Banyolar Caddesi üzerinde seyyar tezgâhlarda satış yapan esnafı da bünyesine alacak şekilde planlandı. Çalışmalar hakkında bilgi veren Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, "Banyolar caddesi üzerindeki seyyar tezgâhlar yaya trafiğini olumsuz etkiliyor. Bu yol üzerindeki dükkân sahipleri yağmur oluklarına kadar olan bölümde kendi işleri ile ilgili teşhirde bulunabilirler. Burada aradığımız şart yola çıkmamaları. Seyyar tezgâhlarda satış yapan esnafımız için ise parkın içinde dükkânlar oluşturacağız ve buraları ihale usulü ile kiraya vereceğiz. Amacımız yoldaki yaya trafiğini rahatlatmak. Parkın içindeki çocuk oyun alanının tabanını yaralanmaların önüne geçecek malzeme ile kaplayacağız ve alanı ailelerin oturdukları yerlere yakına alacağız. Buradaki maksadımız da çocukları ailelerin gözetiminde olmasını sağlamak" dedi. Çalışmaların herhangi bir aksaklık yaşanmaması halinde 1 aylık sürede tamamlanacağını da sözlerine ekleyen Başkan Yakar, parkın yeni halinin 19 Mayıs tarihinden önce hizmete açılacağını söyledi.

Denizkent'e İskele ve Sosyal Alan

Denizkent'e iskele yapımı için çalışmalar hızlandırıldı. İskele için uygun alanın tespitinden sonra prosedür işlemleri başlatıldı. Diğer taraftan eski 66 kafenin olduğu yere soyunma kabinleri ve tuvalet yapımı için inşaat çalışmalarına başlandı. Buradaki inşaat çalışmalarının sona ermesiyle yapımı daha önceden tamamlanan yolların parke taş döşeme işlemine geçilecek.

Doğalgaz Dağıtımına Hız Verildi

2010 yılından itibaren kullanılmaya başlanan doğalgazın hem ucuz hem de temiz bir yakıt olması bu enerjiye olan ilgiyi arttırıyor. Vatandaşlar doğalgaz için Başkan Yakar'ı mahallece ziyaret ederek dağıtım çalışmalarının bir an evvel kendi mahallelerine gelmesi için ricada bulunuyorlar. Dağıtım çalışmalarını sürdüren Çanakkalegaz'ın Gönen Şube Müdürü Alptekin Boran ise yaz aylarının başlaması ile birlikte çalışmalar hız verildiğini, planlamalarına göre bu yıl içerisinde 1500 konutu daha doğalgazla buluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Alptekin Boran, 5400 abone sayısına ulaştıklarını, 25 Nisan 2012 tarihine kadar geçerli olan 1 ay ertelemeli 9 taksitle abonelik yaptıklarını, doğalgaza avantajlı abone olmak isteyenlerin bu imkândan yararlanacaklarını da hesap ettiklerine abone sayısının 7000'i bulacağını belirtti.

 

Resim Galerisi