Gönende Fener Alayı Coşkusu

Mayıs 20, 2019

Gönende Fener Alayı Coşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 100. Yıl kutlamaları kapsamında Gönen Belediyesi tarafından ilçemizde "Gençlik Yürüyüşü" etkinliği düzenlendi.

Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz ve belediye meclis üyeleri gençler ile birlikte fener alayı kortejine katıldı.

Gönen Cumhuriyet Meydanında başlayan "Gençlik Yürüyüşü" Yıldız Meydanında son bulurken akabinde Gönenli gençlerimizin sahne aldığı "Gençlik Konseri" etkinliği ile vatandaşlarımız 19 Mayıs coşkusunu doyasıya yaşadı.

Konser öncesi alandaki vatandaşlarımıza hitap eden Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz "Atatürk bir gün değil, her gün anılmalı. Biz bu meydanda söz vermiştik, ayırım yapmadan herkese eşit bir şekilde davranma sözünü burada vermiştik ve bu sözümüzün arkasındayız bu vesileyle 19 Mayıs Gençlik bayramı coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük iki eserimden biri dediği ve bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin 100.yılında, Cumhuriyetimize, Atamıza, Onun İlke ve inkilaplarına, aydınlık geleceğimize sahip çıktığınız için hepinize sonsuz teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun" dedi.

TOP